SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wyzwoleni i zniewoleni (twarda)

Polsko-białoruskie pogranicze 1939-1941 w białoruskich dokumentach archiwalnych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 578
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Nowa publikacja Centrum Mieroszewskiego to walka z narzuconą przez reżim Łukaszenki sowiecką historiografią ?wyzwolenia? i ?zjednoczenia? Białorusi. Celem autora zbioru było znalezienie dokumentów, które pozwalają zrozumieć stosunek różnych grup społecznych i narodowych północno-wschodnich województw II Rzeczpospolitej do zmian politycznych, a także ich nastawienie wobec reform społeczno-ekonomicznych i kulturowych za ?pierwszych Sowietów?. Książka składa się ze 125 dokumentów, których większość opublikowano po raz pierwszy. Dotyczą one m.in. organizacji struktur administracyjno-państwowych, tworzenia kołchozów, sowietyzacji systemu edukacji, ograniczeń życia religijnego, masowych represji wymierzonych w miejscową ludność na okupowanych, a następnie bezprawnie inkorporowanych obszarach północno-wschodnich II Rzeczypospolitej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Historia,  Popularnonaukowe
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 578
ISBN: 9788366883291
Wprowadzono: 19.03.2023

RECENZJE - książki - Wyzwoleni i zniewoleni, Polsko-białoruskie pogranicze 1939-1941 w białoruskich dokumentach archiwalnych - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: