SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania 2013
Oprawa miękka
Liczba stron 198
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Główna bohaterka powieści, Bożena Kubicka, jest dziennikarką, osobą o wielu zainteresowaniach, ogromnej wrażliwości i bogatej wyobraźni. Znajdując się od dzieciństwa z jednej strony pod wpływem antykomunistycznego nastawienia rodziców, repatriantów ze wschodnich kresów, którym trudno jest przystosować się do życia na Górnym Śląsku w obcym środowisku i nienawistnym systemie, a z drugiej pod naciskiem oficjalnej indoktrynacji komunistycznej, szuka oderwania się od tej schizofrenicznej sytuacji w łapczywym pochłanianiu książek i w marzeniach o ucieczce do innego piękniejszego świata.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Dla kobiet,  książki dla babci
Wydawnictwo: Psychoskok
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2013
Wymiary: 130x200
Liczba stron: 198
ISBN: 9788363548315
Wprowadzono: 31.01.2013

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Zdeptana róża - Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 9 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Stefa

ilość recenzji:1

brak oceny 7-11-2014 08:47

Polecam tę poruszającą i wzruszającą książkę z wartką, wciągającą akcją.

Czy recenzja była pomocna?

kasia

ilość recenzji:1

brak oceny 3-11-2014 15:15

Jak łatwo sprawić,że człowiek utraci skrzydła... Jak łatwo zniszczyć indywidualność..

Piękna, poruszająca pozycja, która polecam wszystkim chcącym przezywać głęboko

Czy recenzja była pomocna?

Ewa

ilość recenzji:1

brak oceny 11-04-2013 18:08

W powieści tej najbardziej urzekły mnie opisy erotycznych przygód głównej bohaterki, zwłaszcza jej romantycznej, tragicznie zakończonej miłości. Bardzo się też przejęłam prześladowaniami bezpieki tej nieszczęsnej kobiety Z wypiekami na twarzy czytałam o kuriozalnych warunkach życia w PRL-u. Nie wyobrażam sobie, jak ludzie znosili to wszystko. Gorąco polecam tę poruszającą i wzruszającą książkę z wartką, wciągającą akcją, ubarwioną humorystycznymi epizodami.

Czy recenzja była pomocna?

Beata

ilość recenzji:1

brak oceny 15-03-2013 10:04

Jest to przejmująca opowieść o młodej, pięknej kobiecie, której życie naznaczone jest jednym wielkim pasmem nieszczęścia. Po wielu życiowych zawirowaniach zostaje dziennikarką. Lubi swoją pracę, gdyż zajmuje się problemami kulturalnymi, co stwarza jej możliwość obracania się w artystycznym środowisku. Gdy jednak bezpieka upatruje ją sobie na konfidentkę, co dla niej jest to nie do pomyślenia, jej zadowolenie z pracy pryska jak mydlana bańka.
Postanawia za wszelką cenę uwolnić się z żelaznego uścisku bezpieki. Wymyśla scenariusz postępowania, który ma jej to umożliwić, zdając sobie sprawę, że przyjdzie jej za jego realizację zapłacić wysoką cenę. Czy uda się jej urzeczywistnienie tego planu dowiadujemy się w zaskakującym zakończeniu, stanowiącym dość wątpliwy happy end.

Czy recenzja była pomocna?

mól książkowy

ilość recenzji:1

brak oceny 26-02-2013 10:35

?Zdeptana róża? Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej to opowieść o młodej, pięknej kobiecie, którą spotyka całe pasmo nieszczęść. Najgorszym z nich jest upatrzenie jej sobie przez PRL-owską bezpiekę na konfidentkę w artystycznym środowisku, co wobec jej oporu sprowadza na nią niewyobrażalne wprost szykany. Jej dramatyczna walka z tą piekielną machiną nie ma zbytniej szansy powodzenia.
Warto sięgnąć po tą książkę, by przekonać się, co znaczy życie w wolnym, niepodległym kraju, w którym człowieka nie szykanuje się za jego poglądy polityczne i religijne. Dzięki tej powieści mamy szansę porównać dzisiejszą Polskę z tą z czasów PRL-u. To porównanie zdecydowanie wypada na korzyść teraźniejszości. Niestety wszyscy lubimy narzekać, więc może po lekturze tej książki zmienimy zdanie i docenimy to, co nas spotyka?
Jest jeszcze jeden powód, dla którego powinniśmy przeczytać ?Zdeptaną miłość?. Otóż wiele wydarzeń opisanych przez Jagielnicką-Kamieniecką wydarzyło się naprawdę. Chociaż nie da się jednoznacznie stwierdzić, które fakty są autentyczne, a które nie, możemy być pewni, że to historia z życia wzięta. I dla niej warto poświęcić swój czas.

Czy recenzja była pomocna?

Pola

ilość recenzji:1

brak oceny 1-02-2013 00:03

To pasjonująca lektura, w ciekawy sposób przedstawiająca nie tylko PRL-owskie tragikomiczne realia życia codziennego lecz również działanie systemu rujnującego życie wartościowych jednostek. Jest w niej namiętność, dramat, napięcie, humor, sarkazm i nieoczekiwane zakończenie. Książkę czyta się jednym tchem, trudno się od niej oderwać.
Autorka uprawia również poezję, co wpłynęło na docenianie przez nią wartości każdego słowa i pomijanie oczywistości, a także na opanowanie struktury psychicznej człowieka i kompozycji linearnej, co wpływa na intensywność jej prozy.

Czy recenzja była pomocna?

czytelnik

ilość recenzji:1

brak oceny 31-01-2013 23:56

Jest to bardzo ciekawa opowieść o młodej, pięknej kobiecie, której życie naznaczone jest jednym wielkim pasmem nieszczęścia. Znajdując się z jednej strony pod wpływem antykomunistycznego nastawienia rodziców, którym trudno jest przystosować się do życia w obcym środowisku i znienawidzonym systemie, a z drugiej pod naciskiem indoktrynacji komunistycznej w szkole, szuka ucieczki od tej schizofrenicznej sytuacji w łapczywym pochłanianiu książek i w marzeniach o ucieczce do innego piękniejszego świata. Zamyka się w sobie, otwierając serce jedynie w grubym notatniku, w którym potajemnie pisze wiersze.
Wprawdzie udaje się jej dostać na studia aktorskie w Krakowie, ale niestety nie sprawdza się i musi wrócić do Bytomia. Po powrocie do rodziców kilkakrotnie zmienia pracę, aż w końcu udaje się jej: ?Z marnej inwentaryzatorki przekształciłam się w ?panią redaktor?. Wspaniale poczułam się w redakcji. Zachwycona byłam nowym środowiskiem. Znalazłam się wśród inteligentnych i kulturalnych ludzi?. Takie są jej początkowe wrażenia. Lubi swoją pracę, gdyż zajmuje się problemami kulturalnymi, co stwarza jej możliwość obracania się w artystycznym środowisku. Gnębi ją jednak nacisk, by została członkiem partii, gdyż jest to niezgodne z jej ideałami, chociaż nie ma nic przeciwko przynależności do niej redakcyjnych koleżanek i kolegów, z którymi nawiązuje serdeczne przyjaźnie. Gdy jednak bezpieka upatruje ją sobie na konfidentkę, co dla niej jest to nie do pomyślenia, jej zadowolenie z pracy pryska jak mydlana bańka.
Po tragicznie przerwanej wielkiej miłości poświęca się całkowicie samotnemu wychowywaniu syna, którego urodzenie stanowi jedyny promień szczęścia w jej ponurym PRL-owskim życiu. Tragiczna śmierć dziecka rujnuje wszystkie jej plany i marzenia dotyczące przyszłości, ograbia z energii, radości i entuzjazmu, jakie wniosło do jej życia. Pozostaje jej tylko praca. Jednak z powodu szykan bezpieki nie daje jej ona już zadowolenia. Prześladowania wtrącają ją w depresję. Dochodzi do tego śmierć brata w wypadku samochodowym i kobieta ląduje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie przeżywa koszmar. Po wyjściu z niego postanawia zacząć kierować się rozsądkiem, a nie jak do tej pory sercem. Uświadamia sobie, jak bardzo nienawidzi tego ustroju, tego horrendalnego fałszu, tych ?towarzyszy?. Postanawia za wszelką cenę uwolnić się z żelaznego uścisku bezpieki. Wymyśla scenariusz postępowania, który ma jej to umożliwić, zdając sobie sprawę, że przyjdzie jej za jego realizację zapłacić wysoką cenę. Czy uda się jej urzeczywistnienie tego planu dowiadujemy się w zaskakującym zakończeniu, stanowiącym dość wątpliwy happy end.

Czy recenzja była pomocna?