SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

lit. obcojęzyczna

Wydawnictwo Helion
Oprawa miękka
Liczba stron 352
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

Powtarzające się przypadki masowego naruszania bezpieczeństwa informacji, nielegalnego gromadzenia danych wrażliwych o użytkownikach czy nieuprawnionego wykorzystywania systemów do dezinformacji zmuszają organizacje do uznania cyberbezpieczeństwa za swój priorytet. Z drugiej strony coraz krótszy cykl rozwojowy aplikacji i usług sieciowych, a także rosnąca liczba technologii o coraz większej złożoności sprawiają, że projektant aplikacji nie jest w stanie w pełni przetestować tworzonego oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa. W tych warunkach rośnie rola specjalistów w dziedzinie testów bezpieczeństwa. Wśród narzędzi dla profesjonalnych pentesterów słynny system Kali Linux zasługuje na szczególną uwagę.

To trzecie, uzupełnione i zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika dla testerów aplikacji. Wyjaśniono w nim koncepcję etycznego hakingu i testów penetracyjnych oraz omówiono narzędzia dostępne w systemie Kali Linux. Przedstawiono mechanikę klasycznych ataków, również tych z wstrzykiwaniem kodu SQL i poleceń. Bardzo dokładnie przeanalizowano kwestie kontroli danych wejściowych. Ważną część książki stanowi omówienie najnowszych problemów z warstwami kryptograficznymi w komunikacji sieciowej, a także prezentacja zautomatyzowanych fuzzerów do wykrywania potencjalnych luk i podatności w aplikacjach internetowych. Oprócz opisów poszczególnych technik ataków znalazły się tu również wskazówki dotyczące zapobiegania tym atakom i łagodzenia ich skutków.

Najciekawsze zagadnienia:

metodyki testów penetracyjnych i podstawowe pojęcia z tym związane
klasyczne metody ataków: wstrzykiwanie kodu, ataki XSS i CSRF
wykorzystywanie podatności kryptograficznych
ataki file inclusion, HTTP Parameter Pollution (HPP) oraz wycieki informacji
prowadzenie ataku ze strony klienta
zautomatyzowane skanery i fuzzery
Kali Linux. Sprawdź, czy na pewno jesteś bezpieczny!
O autorach
Gilberto Najera-Gutierrez jest doświadczonym pentesterem. Uzyskał tak ważne certyfikaty jak OSCP, ECSA oraz GXPN. Od prawie 20 lat pasjonuje się cyberbezpieczeństwem. Przeprowadzał testy penetracyjne sieci i aplikacji dla największych korporacji, agencji rządowych i instytucji finansowych w Meksyku i Australii.

Juned Ahmed Ansari jest ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się analizą zagrożeń i badaniami w zakresie bezpieczeństwa aplikacji. Posiada takie certyfikaty jak GXPN, CISSP, CCSK i CISA. Obecnie prowadzi zespół specjalistów zajmujących się testami penetracyjnymi i zagadnieniami offensive security w dużej korporacji.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Literatura obcojęzyczna
Kategoria: computer science,  networking,  operating systems
Wydawnictwo: Helion
Wydawnictwo - adres:
helion@helion.pl , http://www.helion.com.pl , 44-100 , ul. Kościuszki 1 C , Gliwice , PL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 170x240
Liczba stron: 352
Wprowadzono: 02.05.2019

RECENZJE - Lit. obcojęzyczna - Kali Linux Testy penetracyjne

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: