- Książki Książki
- Podręczniki Podręczniki
- Ebooki Ebooki
- Audiobooki Audiobooki
- Gry / Zabawki Gry / Zabawki
- Drogeria Drogeria
- Muzyka Muzyka
- Filmy Filmy
- Art. pap i szkolne Art. pap i szkolne
Niezbędne w każdym domu – stare, dobre mydło. Dosłownie stare, ponieważ pierwsze dowody na istnienie podobnej do niego substancji pochodzą z około 2800 roku p.n.e! Jego wytwórcami byli Babilończycy, mieszkańcy Mezopotamii i Egipcjanie, a także starożytni Grecy i Rzymianie. Wszyscy oni produkowali mydło poprzez mieszanie tłuszczów, olejów i soli. Wtedy jeszcze nie służyło ono jednak do higieny osobistej. Wykorzystywano je raczej do czyszczenia przyborów kuchennych lub towarów oraz do celów leczniczych.
Wybierając rodzaj mydła do codziennego użytku, chcesz mieć pewność, że sięgasz po najbardziej skuteczny produkt. Jakie są różnice pomiędzy mydłem w płynie a mydłem w kostce? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że oba rodzaje skutecznie eliminują patogeny z Twoich dłoni. Spienione za pomocą dłoni mydło usuwa brud i mikroorganizmy, a woda je spłukuje. Jeśli chodzi o różnice, mydłem w kostce nieco skuteczniej usuwa się zanieczyszczenia, takie jak widoczny brud. Ponadto jest ono zwykle bardziej opłacalne. To również opcja lepsza dla środowiska – mydła w kostce pakowane są w opakowania papierowe, które rozkładają się zaledwie kilka miesięcy. Zdarza się jednak, że produkty te łatwiej wysuszają skórę ze względu na wysokie pH. Jeśli chodzi o mydło w płynie, dozowniki z pompką zapewniają łatwe i wygodne użytkowanie. Wzbogacane są też środkami nawilżającymi, jak również ciekawymi kompozycjami zapachowymi. Miewają różne konsystencje: płynu, żelu, pianki i innych. Mydła w płynie są jednak zwykle droższe niż mydła w kostce. Ponadto niektóre odmiany mogą niewystarczająco oczyszczać dłonie.
W Gandalfie znajdziesz mydła antybakteryjne (zwane także przeciwbakteryjnymi lub antyseptycznymi), wzbogacone o aktywne składniki przeciwbakteryjne, których nie ma w zwykłych mydłach. Zabijają one mikroorganizmy lub zatrzymują ich rozwój. Są skuteczne m.in. w walce z SARS-CoV-2. Pamiętaj jednak, że mydła antybakteryjnego nie należy nadużywać, zabija ono bowiem również bakterie korzystne dla Twojego zdrowia. Ponadto silniejsze chemikalia usuwają naturalne oleje i sprawiają, że skóra szybciej staje się sucha. Taki produkt dobrze jednak mieć pod ręką, by oczyścić dłonie np. po powrocie ze sklepu czy komunikacji publicznej.
Naturalne mydła, jak sama nazwa wskazuje, powstają z różnych naturalnych składników. Zwykle to mieszanka maseł i olejów roślinnych, bogatych w witaminy, przeciwutleniacze i składniki odżywcze. To substancje, których potrzebują Twoje włosy, ciało i skóra. Ponadto mydło naturalne można wzbogacić wieloma innymi składnikami, takimi jak glinki, sole, ekstrakty roślinne i olejki eteryczne. Masz wrażliwą skórę? Z pewnością poczujesz i zobaczysz różnicę, jeśli zdecydujesz się po nie sięgnąć. Naturalne mydła działają nawilżająco i zmiękczająco. Są niezwykle delikatne dla skóry, nie zawierają bowiem syntetycznych składników, które mogą mieć katastrofalne skutki dla układu hormonalnego, oddechowego czy odpornościowego. Mydło naturalne od tradycyjnego rożni się także w dotyku i konsystencji. Sposób, w jaki się pieni, oczyszcza skórę, a także jego zapach sprawi, że poczujesz naprawdę wyjątkowo!
W przeciwieństwie do wielu innych mydeł, czyste mydło glicerynowe jest całkowicie naturalne. Nie zawiera alkoholu, substancji zapachowych, ani innych składników chemicznych, które mogłyby podrażnić Twoją skórę. Jest przyjazne dla wegan i pozostaje jedną z najlepszych opcji dla osób o wrażliwej skórze. Mydło glicerynowe pomaga utrzymać dobry poziom nawilżenia skóry i zapobiega jej przesuszeniu, także w przypadku takich schorzeń, jak egzema, łuszczyca czy trądzik różowaty. Nie jest tłuste, dlatego sprawdzi się u osób o cerze tłustej lub mieszanej. Gliceryna działa również przeciwstarzeniowo, pomaga wyrównywać koloryt i teksturę skóry.
W ofercie Gandalfa nie mogło zabraknąć też mydła marsylskiego, produkowanego w Marsylii we Francji od około 600 lat. Tradycyjnie powstawało ono z wody morskiej z Morza Śródziemnego, oliwy z oliwek oraz alkalicznego popiołu z roślin morskich. Obecnie wytwarzane jest też z oleju palmowego i kokosowego. Mydło marsylskie jest idealne do pielęgnacji skóry. To produkt ekologiczny, biodegradowalny, który nie zanieczyszcza środowiska. Wykorzystuje się je też w gospodarstwie domowym, jako środek czystości albo do prania. W przypadku drobnych ran mydło marsylskie może być używane jako środek dezynfekujący.
Dawniej obecne w niemal każdym polskim domu, dziś mocno straciło na popularności. Szare mydła pozbawione są zapachu i koloru, przez co wielu wydają się mało atrakcyjne. Brak dodatku barwników i substancji zapachowych jest jednak ich ogromną zaletą. Dzięki takiemu zabiegowi szare mydło bardzo rzadko uczula. Będzie więc świetnym wyborem dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Tą ‘zwykłą’ kostką świetnie doczyścisz też gąbkę do podkładu czy pędzie do makijażu!
Bestsellery - mydła
Nowości - mydła
Wpisz swój adres e-mail: