Ebook Ciągle po kole mobi,epub
Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego
Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
ebook
Wydawnictwo Czarne |
Data wydania 2013 |
Zabezpieczenie Znak wodny |
Produkt cyfrowy |
Opis produktu:
"Ciągle po kole" to zapis rozmów na temat życia w getcie i powstania w kwietniu 1943, które Anka Grupińska w latach 1985-2000 przeprowadziła z żołnierzami żydowskimi: Markiem Edelmanem, Szmuelem Ronem, Maszą Glajtman Putermilch, Pniną Grynszpan-Frymer, Aronem Karmim, Lubą Gawisar, Adiną Blad Szwajgier, Haliną (Chajką) Bełchatowską, Bronkiem Szpiglem i Kazikiem Ratajzerem. To wyjątkowy dokument zawierający historię mówioną czasu Zagłady. `Gdyby Anna Grupińska odnalazła żołnierzy Żydowskiej Organizacji Bojowej i przeprowadziła z nimi rozmowy, to już by wystarczyło. A doszła do tego jeszcze jej pasja, kompetencja i literacki talent. Powstała niezwykła książka.` Anna Bikont `W kraju "Trudności ze wstawaniem" ta książka była budzikiem. Nigdy i z nikim więcej Marek Edelman nie rozmawiał tak jak z Anką Grupińską.` Joanna Tokarska-Bakir Anka Grupińska - jest pisarką, dziennikarką, reportażystką, współautorką wystaw, autorką i koordynatorką projektów historii mówionej. Współpracowała z pismami podziemnymi, była współzałożycielką i wydawczynią poznańskiego Czasu Kultury. W 1991 roku ukazała się jej książka "Po kole. Rozmowy z żydowskimi żołnierzami", wznowiona w zmienionej wersji w roku 2000 pod tytułem "Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego". Opublikowała też m.in. książki "Najtrudniej jest spotkać Lilit. Opowieści chasydzkich kobiet", "Odczytanie listy. Opowieści o powstańcach żydowskich" i "Buntownicy. Polskie lata 70. i 80".
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.