Opis produktu:
OSOBNO, A JEDNAK RAZEM!
Najgorsze tygodnie, miejmy nadzieję, mamy już za sobą. Czas izolacji, niepewności, niekiedy strachu i bezradności pozostawił w nas ślad. Jednak nie tylko negatywny. Trudne wydarzenia, jakie przyniosła epidemia koronawirusa, obudziły w nas również nową wrażliwość, zdolność do wzajemnej pomocy i solidarność. Ukazały moc nadziei.
Jakie będą długofalowe skutki epidemii? Co naprawdę w nas się zmieniło? Jak teraz, gdy wracamy do normalnego życia, w pełni aktywować drzemiące w nas pokłady dobra, by odbudować nasze relacje, ekonomię, więzi społeczne? Jak zdaliśmy egzamin w trudnym czasie? Na te i inne pytania odpowiada wiele ciekawych osób, ekspertów w różnych dziedzinach.
Światłem na trudny czas jest dla nas również życie i słowo Ojca Pio z Pietrelciny. Święty Stygmatyk przeżył dwie wojny światowe i epidemię hiszpanki w czasie pierwszej z nich. Całe jego życie pokazuje, jak z przyjęcia krzyża rodzi się miłość - jest wzorem odpowiedzi na nią nawet wówczas, gdy tuż obok wali się świat.
Wiara, bliska relacja z Bogiem daje nadzieję i moc, by przetrwać najgorsze chwile. Ale nie tylko to: codzienna, wierna modlitwa przemienia serce i pozwala spojrzeć na wszystko, co dzieje się wokół w nowy, pogłębiony, Boży sposób. Daje też siłę do działania, do dzielenia się dobrem, które nieustannie otrzymujemy z Bożej ręki.
Pośród nas jest wiele osób potrzebujących, samotnych, cierpiących, przygniecionych krzyżem. Czeka na nas wiele wyzwań. Ale już teraz dzieje się bardzo wiele dobra, w naszych sercach dojrzewa nowa wrażliwość, wyobraźnia miłosierdzia, zdolność do codziennej troski o drugiego, do budowania relacji. Przez Ojca Pio i jego Głos Pan Bóg zaprasza nas dziś do pomnożenia wysiłków, do oparcia swego życia na wierze, która zwycięża świat; na nadziei, która zawieść nie może; na miłości, która jest lekarstwem i ukojeniem dla każdego serca.
Głos Ojca Pio to magazyn religijny - wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego - skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.
Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio - jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.
Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich - wywiadach, ankietach i reportażach.
Na łamach Głosu Ojca Pio gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.
Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.
Specjalny dział w Głosie Ojca Pio stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio La Casa Sollievo Della Sofferenza. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.