Ebook Harmonia społeczna mobi,epub
Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
ebook
Opis produktu:
Harmonia społeczna jest kontynuacją myśli zawartej w Traktacie polityczno-filozoficznym.
Korab-Karpowicz dowodzi, że nasze idee i sposób widzenia świata odkrywają, a zarazem kształtują naszą rzeczywistość. Dążeniu do dominacji przeciwstawia dążenie do doskonałości, a konfliktowi - współdziałanie. Pokazuje, że jeżeli właściwie rozpoznamy naszą naturę i zorganizujemy życie społeczne zgodnie z zasadą współdziałania, możemy osiągnąć harmonię społeczną. Jest ona nieodzowna do szczęścia, czyli naszego spełnionego życia albo samorealizacji.
Wyrażone w Harmonii społecznej stanowisko nacechowane jest rzadkim współcześnie epistemologicznym i antropologicznym optymizmem, pozwalającym wierzyć w pozytywne przekształcenie moralne i intelektualne oraz postęp ludzkości. Drogę postępu Korab-Karpowicz widzi w syntezie złotego środka", prowadzącej do połączenia zalet i odrzucenia wad przeciwieństw. Wskazuje na wzniosłe zadanie człowieka, jakim jest świadoma ludzka ewolucja.
W. Julian Korab-Karpowicz - filozof i myśliciel polityczny, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doktoryzował się na Uniwersytecie Oksfordzkim, habilitował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładał na wielu uczelniach zagranicznych, w tym na Stanowym Uniwersytecie Teksasu w San Marcos, Uniwersytecie KyungHee w Seulu i Uniwersytecie Zayed w Dubaju. Członek zagranicznych towarzystw naukowych. Autor wielu artykułów z dziedziny filozofii i książek opublikowanych w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii. Ostatnio ukazały się: Historia filozofii politycznej: od Tukidydesa do Locke'a (Derewiecki 2010), Traktat polityczno-filozoficzny (Derewiecki 2015), The Presocratics in the Thought of Martin Heidegger (Peter Lang 2016) i Tractatus Politico-Philosophicus. New Directions for the Future Development of Humankind (Routledge 2017).
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.