Opis produktu:
Czy samotność dotyka wyłącznie osoby ubogie, schorowane, starsze lub w jakikolwiek inny sposób doświadczone przez życie? Czy można czuć się samotnie, mimo posiadanego bogactwa i dóbr materialnych? Wiesz, czym jest samotność w tłumie? Hikikomori to opowieść o ludziach dotkniętych samotnością. Nazywa się ją często chorobą XXI wieku. Czy słusznie? Zanurz się w dwunastu historiach o samotności, która może dopaść dosłownie każdego. Bez względu na miejsce zamieszkania, stan konta, wiek, płeć i zajmowane stanowisko. Kto zauważyłby Twoją nagłą nieobecność?
Jakie są przyczyny tego zjawiska?
Hikikomori nazywane japońskim wirusem samotności to coraz powszechniejsze w użyciu określenie nie tylko w Azji, ale również w innych częściach świata. Skąd to się bierze? Wydawać by się mogło, że żyjemy obecnie w dość uprzywilejowanych czasach. Świat stał się prawdziwą globalną wioską, mamy niemalże nieograniczone możliwości podróżowania, rozwoju, doświadczania i nauki. Skąd więc to coraz częstsze wycofywanie się z życia towarzyskiego? Przyczyną często jest nadmierna presja, pośpiech, nieodłączny stres, wysokie ambicje i niemałe oczekiwania społeczne. Brzmi znajomo?
Wyjątkowe historie zamknięte w jednej książce
Pola Rise, autorka
Hikikomori, wyjątkowej książki, która dotyka ważnego społecznie tematu, opowiada w niej także o swoich doświadczeniach. Jest ona młodą polską artystką, do czasu publikacji książki kojarzona najpewniej z wydawnictwami muzycznymi. Co ciekawe, jej książka to interdyscyplinarne dzieło, bo do każdej przedstawionej w publikacji historii przyporządkowany jest utwór muzyczny. Piosenki stanowią swego rodzaju uzupełnienie opowiadanych wydarzeń. Autorkę do napisania książki zainspirowały własne doświadczenia. Jakie dokładnie? Poczucie przygniecenia z powodu nadmiernych oczekiwań i ogromnej presji. Nieustająca gonitwa za byciem lepszym, szybszym, bogatszym. Organizm w końcu się buntuje, a człowiek powoli wycofuje z życia towarzyskiego i społecznego. Marzysz tylko o tym, aby zaszyć się w cichym i spokojnym miejscu. To właśnie ucieczka w samotność.
Co można z tym zrobić?
Hikikomori opowiada historie zupełnie różnych od siebie ludzi. To, co stanowi wspólny mianownik to potrzeba samotności, z której później trudno się samodzielnie wyrwać. Ta książka to niezwykle pouczająca opowieść o życiu we współczesnym świecie i społeczeństwie. Dzięki niej masz szansę lepiej zrozumieć własny organizm oraz uleczyć się z niezdrowych oczekiwań społecznych wobec samego siebie. Ta pozycja otwiera oczy i pomaga nauczyć się wyrozumiałości wobec własnego ciała i umysłu. To prawdziwy elementarz współczesnego człowieka!
Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024