Ebook Rycheza Królowa Polski mobi,epub,pdf
Studium historiograficzne ok. 995-21 marca 1063
Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
ebook
Wydawnictwo Avalon |
Data wydania 2020 |
Zabezpieczenie Znak wodny |
Produkt cyfrowy |
Opis produktu:
Prezentowana biografia stanowi pierwszą próbę weryfikacji poglądów na temat nie tylko kluczowych wydarzeń z życia królowej Rychezy, żony Mieszka II, ale także jej rzekomego wpływu m.in. na piśmiennictwo, budownictwo, recepcję stylów architektonicznych, a w okresie po opuszczeniu państwa piastowskiego na migrację rękopisów i artefaktów, a także na odbudowę i rozwój polskiego Kościoła. Czy opinie badaczy na temat szeroko zakrojonej działalności królowej są uzasadnione? Temu pytaniu towarzyszą kolejne: co z aktywnością tej władczyni w rodowych dobrach? Czy również studia na tym polu wymagają weryfikacji? Książka na te i wiele innych pytań udziela wyczerpujących odpowiedzi. Małgorzata Delimata-Proch, prof. UAM w Poznaniu. Obszary badawcze: sytuacja dziecka w polskim średniowieczu (m.in. Dziecko w Polsce średniowiecznej, Poznań 2004), wizerunki rodzimych i obcych władczyń w polskim piśmiennictwie XIX w. (m.in. Obce i rodzimie władczynie polskiego średniowiecza w polskim piśmiennictwie XIX wieku. Kształtowanie wizerunku i recepcja, Poznań 2014). Autorka wielu artykułów na temat historii medycyny, ksiąg cudów i łask, historii prawa miejskiego w Polsce średniowiecznej i nowożytnej (m.in. Ciąża, poród oraz połóg w świetle polskich ksiąg cudów i łask; Prawo rodzinne w pracach Bartłomieja Groickiego (około 1534-1605); Dzieciobójstwo w polskim prawie miejskim okresu nowożytnego na przykładzie Księgi czarnej złoczyńców sądu kryminalnego w Wiśniczu; Cudzołóstwo w praktyce prawa miejskiego Rzeczypospolitej na przykładzie Księgi czarnej złoczyńców sądu kryminalnego w Wiśniczu).
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.