Opis produktu:
Nikt tak pięknie nie opowiada na ekranie o emocjach jak Karolina Gruszka. Prywatnie także jest bardzo wyczulona na niuanse, a zwłaszcza na intencje. Czy istnieją dla niej tematu tabu? Jak rozmawia o drażliwych kwestiach z dorastającą córką? Bardziej przydaje jej się poczucie humoru czy zdrowy rozsądek? - o tym wszystkim w rozmowie aktorki z redaktor naczelną Joanną Olekszyk. Tak strasznie serie traktujemy siebie samych i swoje nieznoszące sprzeciwu poglądy, że nie ma tu miejsca na oddech, na wątpliwości - puentuje nasza okładkowa bohaterka.
Przy takiej postawie nie ma też miejsca na szacunek - do innych i siebie, a to on jest podstawową składową zdrowej samooceny, na której skupiamy się w Temacie Numeru pt. Samoakceptacja. Odpowiedzi na pytania, jak ją zbudować, wzmacniać, chronić szukamy z pomocą ekspertów. Nie chodzi o to, aby być idealnym albo zyskać aprobatę wszystkich dokoła. Adekwatnie poczucie własnej wartości polega na zaakceptowaniu siebie takiego, jakim się jest, i zyskaniu wewnętrznego przekonania, że jest się dobrą, godną osobą tylko dlatego, że jest się człowiekiem - przekonuje terapeutka Megan MacCutcheon. Psychoterapeutka i autorka książek Stephanie Stal dopatruje proponuje, by zacząć od wytropienia schematu myślenia, który - na podobieństwo błędu w oprogramowaniu - sabotuje wszystkie podejmowane przez nas próby zmiany. O tym, jak stosunek do własnego ciała wpływa na jakość kontaktów z innymi - mówi psychoterapeutka Marzena Barszcz. Do zaprzestania partnerskich gierek w kto jest bardziej winny - zachęca psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz. Trenerka biznesu i coach Małgorzata Kniaź podsuwa wskazówki, jak wykorzystać kompetencje, które pozwalają odnieść zawodowy sukces, do wzmacniania zdrowego poczucia własności po godzinach.
Jak zawsze w SENSie duża uwagę poświęcamy budowaniu relacji.
⏠Pedagożka Ewa Nowak pyta, jak wspierać nastolatka, który nie znosi swojego wyglądu.
⏠Terapeuta Jacek Masłowski przypomina, że dzieci nie są własnością rodziców.
⏠Autorka książki Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu przekonuje, że wiele z tego, co traktujemy jako wynalazki współczesności, ma bardzo długą historię.
⏠W czym możemy brać przykład z mieszkańców Meksyku, żeby mieć lepsze kontakty z innymi?
Nasz comiesięczny Temat Specjalny tym razem poświęcamy nałogom:
⏠O. Radosław Broniek z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych mówi, że w prawdziwymi rozwoju duchowym nie ma miejsca na uzależnienie od mistrza.
⏠Toksyczna triada według prof. Susan Nolen-Hoeksema
⏠O tragicznych skutkach nadużywania leków na bazie opioidów rozmawiamy z Barry’m Meierem, autorem książki Zabić ból
⏠Obsesyjna potrzeba bycia z kimś za wszelką cenę nie ma nic wspólnego z miłością - podkreśla psychoterapeuta uzależnień Robert Rutkowski
Ponadto w numerze, m.in.:
⪠Psychologia tremy - korzyści z rozedrgania, jaki odczuwamy przez ważnymi wystąpieniami, prezentuje dr Julia Kaleńska-Rodzaj
⪠Numerologia - archetyp Trójki przedstawia Aleksandra Nowakowska z pomocąĚ¨ astrologa i ezoteryka Piotra Gibaszewskiego.
⪠Kasia na kryzys - co wnosi w nasze życie tzw. kryzys wieku średniego? Wyjaśnia psychoterapeutka Katarzyna Miller
⪠Rozwój przez sztukę - zwycięzca ostatniego Konkursu Szopenowskiego, Bruce Liu, dzieli się z nami swoimi pokonkursowymi emocjami.
Inwazja na Ukrainę rozpoczęła się na dwa dni przed wysyłką kwietniowego numeru SENSu - pisze we wstępniaku redaktor naczelna Joanna Olekszyk. Tym samym do listy rzeczy, z którymi musimy sobie radzić, doszła i ta - wojna za wschodnią granicą.
Ta nowa sytuacja oznacza mętlik emocji, myśli, lęków…
W tym wszystkim, co przeżywacie, Drodzy Czytelnicy, redakcja SENS jednoczy się z Wami.
Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024