Opis produktu:
Co jakiś czas każdy z nas spotyka się z krytyką. Krytyka (łac. criticus - osądzający) powinna być analizą i oceną dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych), jako niezbędny element myślenia wraz z opisem wyników tego myślenia i rekomendacjami, radami oraz wskazówkami do zmian. Jeden rodzaj to krytyka bez uzasadnienia, a drugi jest konstruktywną krytyką w formie feedbacku. I o ten drugi nam chodzi, gdyż uzasadnienie jest formą cennej informacji, na której możemy się uczyć i doświadczać różnych odbiorców i sytuacji oraz mierzyć się sami ze sobą i swoimi emocjami.
Autorka zainspirowana krytykantami i tematyką, zadałam sobie pytanie, dlaczego inni często nic nie robią sami, ale tak chętnie krytykują nas, obniżają nam oceny, dogadują, zamiast wspierać?
Czy osąd i subiektywna ocena to tylko własna iluzja opiniodawcy związana z ograniczającą człowieka percepcją, zamykającą się wyłącznie do rozmiarów wyksztalcenia, zdobytej wiedzy i życiowych doświadczeń? Czy to coś więcej niż sądzimy? Co możemy z tym zrobić? Jak to rozczytać? Jak wykorzystać krytykę do wzmocnienia siebie?
Trzeba robić swoje mimo krytyki i tego, że ktoś nam chce obciąć skrzydła. Czy mówią o Tobie dobrze lub źle, to może często znaczyć tylko jedno - robisz dobrą robotę - robisz coś ważnego!
Audiobook w większej części 12 odcinków, jest nagraniem z wykładu na żywo typu live, z dnia 24.01.2022.
Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze dobrze zrozumianym przez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego `narzekania`, kłopotów, tkwienia w negatywnych emocjach, stresów i lęków, często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, po psychotropy. Jednak to nie uzdrawia ich duszy w pełni, a tym samym ich ciała. Wśród tego typu przypadków znajdują się nawet małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyta u psychologa, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlaczego?
Czasami czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy zimne kończyny, pocą nam się ręce, nogi, ciało, mamy duszności i nie możemy spać w nocy. Najczęściej, wtedy mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań medycznych, lekarz wnioskuje, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.
Posłuchaj uważnie audiobooka i napisz w komentarzu
opinii, co najbardziej zainteresowało Cię, co przykuło Twoją uwagę, co Cię zaskoczyło bądź, co takiego weźmiesz z tego dla siebie, aby wykorzystać to w swoim życiu. Autorka będzie wdzięczna za pozostawienie pozytywnej opinii i gwiazdek. Jeśli wszystko jest nowością dla Ciebie lub czegoś nie zrozumiesz - napisz o tym również, a dokładnie, co konkretnie jest niezrozumiałe. Informacje posłużą do tworzenia kolejnego materiału pomocniczego w SAMOUZDRAWIANIU CIAŁA i PSYCHIKI ORAZ DOBROSTANU, a także do wyjaśnienia poruszonych w komentarzach czy opiniach kwestii. Autorka pięknie dziękuje za wszystkie konstruktywne opinie.
Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024