SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Wojna, która nas zmieniła mobi,epub

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
  • mobi
  • epub

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Data wydania 2017
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Bohaterów swojego reportażu - wojskowych i cywili - Paweł Pieniążek wyszukał po obu stronach frontu. Niektórzy wyjechali z Donbasu, uciekając przed ostrzałami, inni zostali - bo tam jest ich dom. W przejmujących historiach poznajemy te tragiczne detale konfliktu, które umykają w zdawkowych relacjach medialnych, zrujnowane życia, heroiczne próby odbudowy codzienności, marzenia o powrocie do normalności.
Z dotychczasowych książek o wojnie na Ukrainie to Paweł najlepiej pokazuje, kim są uczestnicy tej wojny. Widać w niej gruntowne przygotowanie autora, który zajmował się Ukrainą jeszcze na długo do wybuchu wojny. To dało mu możliwość połączenia pewnych procesów zachodzących w tym kraju i analizę tego, co wydarzyło się w ostatnich latach. Paweł opowiada o negatywnych zjawiskach, które towarzyszą każdym przedłużającemu się konfliktowi, czyli alkoholu, narkotykach, korupcji. Ale nawet w tych historiach okazuje się, że bohaterowie często nie są czarno-biali, a ich wybory i motywacją są często skomplikowane i nie dają się łatwo zaszufladkować. To w końcu książka o samym autorze, ale może szerzej o dziennikarzach, którzy na dłużej utknęli na tej wojnie. O rozczarowaniu, frustracji i sytuacjach, kiedy stają się oni częścią propagandowej maszyny.
Piotr Andrusieczko
Żywa, poruszająca, świetnie napisana opowieść. Pieniążek frontowy - tam gdzie huk, pot i strach - jest równie zajmujący i trafiający do przekonania, jak Pieniążek refleksyjny, z boku i dystansu. A przede wszystkim - budzi zaufanie. Szacun!
Artur Domosławski
 
Pieniążek siedział w Donbasie praktycznie od początku. Był w najgorętszych i najstraszniejszych miejscach. To jest wojna z pierwszej ręki, z perspektywy dziennikarza, który pcha się pod największy ogień. No i Pieniążek zna Ukrainę jak mało kto.
Ziemowit Szczerek
 
Ta książka powinna być lekturą obowiązkową. Najlepiej dla wszystkich, ale co najmniej dla dwóch grup. Po pierwsze, dla chłopców w wieku 18-23 lata, którym zbyt często wydaje się, że wojna to romantyczna przygoda. Po drugie, dla mężczyzn między 40. a 50. rokiem życia, którym już, co prawda, do wojaczki niespieszno, za to uwielbiają na wojny wysyłać innych.
Ludwika Włodek

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Wydawnictwo - adres:
redakcja@krytykapolityczna.pl , http://www.krytykapolityczna.pl , PL
Rok publikacji: 2017
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Wojna, która nas zmieniła - mobi, epub

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 9 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

nina

ilość recenzji:1

brak oceny 29-05-2017 14:38

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

W miarę czytania zastanawiałam się, który z kolejnych rozdziałów książki potraktować jako kotwicę, tę opowieść, której poświęcę więcej uwagi w celu przyciągnięcia nowych czytelników. Może o tym, dlaczego więcej dziennikarzy zajmuje się Prawym Sektorem i ochotniczymi batalionami, często oskarżanymi o neonazizm, niż regularnymi oddziałami ukraińskiej armii? Jaka jest różnica między wojskowymi, bojownikami i terrorystami? A może najważniejsze są mordercze potyczki, i te, o których co nieco słyszeliśmy, jak walka o donieckie lotnisko, Iłowajsk, Debalcewe oraz takie, o których nic nie wiemy, bo jedyną winą miasteczek i wsi, które ucierpiały jest ich położenie w strefie przyfrontowej? Czy większe wrażenie robią mocne sceny alkoholizmu, narkomanii i korupcji wśród wojskowych, bojowników oraz ludzi, od których zależy ich los; czy jednak bardziej wstrząsający jest los cywili, których życie codziennie o określonej godzinie przenosi się do podziemi? Dlaczego jedną z dzielnic byłego kurortu Szyrokyne nazywają Małą Syrią? A może wreszcie, dlaczego ta wojna jest coraz bardziej bezsensowna?

Otóż, nie ma w tej książce rozdziałów ważniejszych niż inne. Jest to reportaż, a właściwie seria opowieści składających się na panoramę wojny. Tej wojny, wojny, która nas zmieniła. Książka, moim zdaniem, znacznie dojrzalsza niż poprzedni książkowy reportaż Pawła Pieniążka o Noworosji, który - mam wrażenie - pisany był trochę w pośpiechu.

Tytuł książki nawiązuje do trzech miesięcy na Majdanie, listopad 2013 - luty 2014, które miały być rewolucją godności, "zimą, która nas zmieniła". Miała się skończyć korupcja i zapanować prawdziwa demokracja. Wojna wszystko zniweczyła. Czy musiało tak się stać? Ten Majdan nie był, przypomnę, pierwszą próbą rewolucyjnych zmian w Ukrainie. Poprzednią, w roku 2004, śledziłam z bliska. Ile razy można próbować? Czy za wszystko można obwiniać imperialną politykę sąsiadów, obojętność świata? I wreszcie - to już moje osobiste refleksje - czy jedynie Ukraina zdana jest na zaczynanie ciągle wszystkiego od nowa? A może ani jej, ani innym krajom taka szansa w ogóle już nie będzie dana?

Czy recenzja była pomocna?