- Książki Książki
- Podręczniki Podręczniki
- Ebooki Ebooki
- Audiobooki Audiobooki
- Gry / Zabawki Gry / Zabawki
- Drogeria Drogeria
- Muzyka Muzyka
- Filmy Filmy
- Art. pap i szkolne Art. pap i szkolne
Promocje
Wydawnictwa
Wyróżnione
Agresja to częsty problem, pojawiający się choćby w okresie dojrzewania dziecka. Czas dojrzewania i buntu to niezwykle trudny etap w życiu dzieci i nastolatków. Ale nie jest on trudny tylko dla nich. Równie mocno odbija się to na osobach z najbliższego otoczenia – rodzicach, rodzeństwu, rówieśnikach, a nawet nauczycielach i innych z bliskiego otoczenia agresywnego buntownika. Ten problem dotyka również Ciebie? Chcesz wiedzieć, jak radzić sobie z własnymi negatywnymi emocjami albo z osobą, która się z nimi zmaga? Sięgnij po jedną z książek o agresji u nastolatków.
Czy agresja dzieci jest normalna? Agresja w dzieciństwie do pewnego stopnia jest uznawana za normalną – dzieci w naturalny sposób walczą z rodzeństwem, przyjaciółmi i rodzicami o dominację lub uwagę. Staje się jednak oczywiste, że dziecko ma problemy i nadużywa agresywnych zachowań, kiedy rani innych (fizycznie lub psychicznie) zamiast używać słów podczas sytuacji spornych. Podczas gdy agresja dzieci często pojawia się naturalnie z powodu fizycznych zmian w mózgu i zmian hormonalnych w okresie dojrzewania, może być napędzane równie mocno przez siły zewnętrzne: konflikty szkolne, rodzinne, złe relacje z rówieśnikami, przemoc. Dzięki literaturze agresji u dzieci dowiesz się jak zahamować te czynniki, na które możesz mieć wpływ. A jeśli masz do czynienia z dzieckiem zmagającym się z nadpobudliwością, zajrzyj do działu książek o ADHD.
Zachowanie dziecka, które może wyrosnąć na agresywnego dorosłego, często staje się widoczne, gdy dziecko osiąga wiek szkolny. Piętnowanie przemocy przez instytucje edukacyjne jest jednym ze sposobów, w jaki ludzie starają się unikać przestępstw z użyciem przemocy w swoich społecznościach, definiując, jakie zachowania są właściwe, a jakie nie w obrębie ich kultury. Niestety, przemoc w szkołach staje się coraz bardziej widoczna w społeczeństwie. Oczywiście agresja dzieci małych nie musi oznaczać, że będą one kontynuowały ten wzorzec w dorosłym życiu, jednak istnieje duże ryzyko, że nabyte zachowania agresywne, zostaną z nimi na długie lata.
Agresja u dzieci – literatura wyróżnia kilka sposobów zapobiegania agresji u dzieci. Zarówno w gronie rodziny, jak i w szkole. W końcu to w niej dzieci spędzają najwięcej czasu. Do czynności zapobiegających agresji należą m.in. programy szkolne, które budują inteligencję emocjonalną, włączają umiejętności rozwiązywania konfliktów do programów nauczania, promują techniki zarządzania klasą i wykorzystują mediacje rówieśnicze w sporach między uczniami. Autorzy książek o agresji dzieci sugerują także poprawę relacji rodzic-dziecko poprzez skupienie się na skutecznych praktykach wychowawczych, takich jak: oferowanie wskazówek, a nie aprobaty czy dezaprobaty, ustalanie jasnych zasad i granic, ale bez przesadnego przewidywania sukcesów w życiu, używanie komunikacji niewerbalnej do przekazywania miłości i szacunku, pozwalanie na autonomię w ramach ograniczeń, modelowanie odpowiednich zachowań do naśladowania przez dzieci oraz zwiększanie poczucia własnej wartości u dzieci poprzez takie działania, jak zachęcanie do osiągnięć i uczenie dzieci pozytywnego mówienia o sobie, gdy doświadczają poczucia porażki. Dzięki agresji u dzieci – książkom, dowiesz się jak wprowadzić wymienione zasady w życie.
Agresja u nastolatków, choć może być jedynie objawem negatywnego nastroju, który zdarza się przecież każdemu z nas, łatwo może doprowadzić do destrukcyjnych zachowań i odreagowywania złości na otoczeniu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak z nimi walczyć, sięgnij po literaturę agresji u dzieci na Gandalf.com.pl
Wpisz swój adres e-mail: