Książki o kuchni orientalnej
Lubisz przysmaki azjatyckie? Chciałbyś poznać i wykorzystywać tajemne chińskie receptury w niecodziennych potrawach, tak różniących się od tych, które są popularne w Polsce? Sprawdź dział: książki o kuchni orientalnej na Gandalf.com.pl i wybierz idealną publikację o gotowaniu, które będzie odpowiadało Twoim kubkom smakowym.
Kuchnia orientalna – czyli jaka?
Zastanawiasz się, czym tak w zasadzie jest kuchnia orientalna? Książka kucharska przepełniona jest zapachami Chin, Tajlandii, Indii, Japonii oraz innych krajów azjatyckich, które przenoszą wraz ze swoją kulturą mieszankę przypraw (często bardzo ostrych) i smaków.
Książka kucharska azjatycka wyróżnia podstawę kuchni orientalnej, czyli mięso i warzywa, które przygotowywane są w różnych wariantach. Poszczególne potrawy tworzone są według chińskiej zasady Yang i Yin, czyli łączą przeciwieństwa. Harmonijne jest więc łączenie słodkiego z kwaśnym, pikantnego, gorzkiego lub słonego ze słodkim, ciepłego z zimnym.
Poszczególne chińskie prowincje słyną ze swoich kulinarnych specjałów, które są specyficzne jedynie dla konkretnych regionów. W północnej części Chin bardzo popularne jest duszone mięso, zwłaszcza kaczka, oraz pierożki. W części południowej przeważają świeże przyprawy i warzywa, takie jak zielona cebula czy imbir. Syczuan słynie z dań ostrych, Szanghaj zaś z mięsa i ryb.
Wyrazistość to kluczowe słowo, które przekłada się na kuchnię orientalną. Książka kucharska wspomina bardzo często o daniach typu stir fry, które składają się z ryżu lub makaronu ryżowego. Uwzględniają także tajską pikantną zupę krewetkową Tom-Yum, która na karcie może znaleźć się obok ryżu z ananasem, mleczka kokosowego czy ostrych mieszanek past curry.
Książka kucharska kuchnia azjatycka
Zastanawiasz się, jakie są metody gotowania, jeśli chodzi o kuchnię azjatycką? Książka zawierająca kulinarne porady i przepisy z pewnością odpowie na nurtujące pytania. W przypadku kuchni orientalnej możemy wyróżnić gotowanie na parze, zanurzanie w głębokim oleju, szybkie podsmażanie w woku lub smażenie w sosie.
Wśród popularnych tytułów książek o kuchni orientalnej warto zwrócić uwagę na takie publikacje, jak: Tokio kultowe przepisy, Kuchnia japońska, Kuchnia tajska, Japońska kultura kulinarna, Ramen. Zupa szczęścia i miłości.