Joanna Bator urodziła się 2 lutego 1968 roku w Wałbrzychu. Obecnie mieszka w Podkowie Leśnej. Ukończyła studia na kierunku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, a także Szkołę Nauk Społecznych przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Napisała doktorat na temat filozoficznych aspektów feministycznych dyskusji i teorii prowadzonych z postmodernizmem i psychoanalizą.
Joanna Bator była adiunktem w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w latach 1999 - 2008 oraz wykładowcą w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w latach 2007 - 2011. W latach 2012 - 2014 zasiadała w jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Spędziła cztery lata w Japonii, ponieważ jest miłośniczką tamtejszej kultury. Odzwierciedlają to chociażby książki, takie jak:
Japoński wachlarz oraz
Purezento, a także eseje i felietony zatytułowane
Rekin z Parku Yoyogi. W 2009 roku
Joanna Bator zadebiutowała swoją pierwszą powieścią zatytułowaną
Piaskowa Góra, dzięki której zyskała sławę zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także nominację do
Nagrody Literackiej Nike oraz
Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała
Nagrodę Literacką Nike za powieść Ciemno, prawie noc. Odznaczono ją w 2015 roku
Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Joanna Bator została również laureatką
Nagrody Literackiej im. Hermanna Hessego w 2018 roku.
Joanna Bator – książki, które stanowią prawdziwy kunszt literacki
Joanna Bator książki pisze głównie z gatunku literatury pięknej, ale też publicystyki literackiej. Jej najpopularniejszym dziełem jest wyżej wspomniana powieść
Ciemno, prawie noc. Na naszej stronie możecie zakupić ją w dwóch wersjach okładek: zarówno filmowej, jak i zwykłej. Jest to historia o tajemniczym zniknięciu trojga dzieci: Patryka, Andżeliki i Kalinki. Alicja Tabor - reporterka z Warszawy - powraca do rodzinnego miasta, by napisać reportaż o tej sytuacji. Przychodzi jej zmierzyć się z trudną przeszłością oraz stawić czoło wyzwaniom zawodowym, ponieważ nie jest łatwo rozwikłać tę zagadkę. Jan Kołek będący prorokiem uważam, że to Matka Boska Bolesna stoi za zniknięciem dzieci, zaś mieszkańcy obwiniają siebie nawzajem, pogrążając się w ciemności swych własnych emocji.
Joanny Bator książki to kunszt literacki, prawdziwa klasyka, którą powinien przeczytać każdy miłośnik dobrej literatury docenianej przez krytyków. A jeśli szukasz także innych powieści z gatunku
literatury pięknej, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.
Wielowątkowe książki Joanny Bator
Książki Joanny Bator to także, między innymi, powieść pod tytułem
Ucieczka niedźwiedzicy. Została wydana w twardej oprawie w 2022 roku przez wydawnictwo
Znak. Liczy ponad trzysta stron. Na okładce znajduje się rysunek pochylonej w dół kobiety w fioletowych barwach, nad którą umieszczono granatowe zwierzęta.
Książki Joanny Bator to podróż po gęstwinie wątków wplecionych w tę historię przez autorkę. Opowiada o zmianach, jakie zachodzą w życiu każdego człowieka, a także o powrotach do przeszłości, która jawi się zarówno dobrze, jak i źle. To opowieści przedstawiające małżeństwo, które próbuje odszukać swoją własną drogę na greckiej wyspie, kobietę, która pragnie znaleźć dom swojej rodzinie, kochanka z Japonii, żółwia we Wrocławiu, licho nawiedzające rodzinę, a także jedno z pięter hotelu w Wałbrzychu.
Joanna Bator – ebooki obyczajowe pisane z epickim rozmachem
Joanny Bator ebooki znajdziesz na naszej stronie w dwóch różnych formatach: mobi oraz epub, byś mógł dopasować je do swojego czytnika i cieszyć się lekturami w każdej wolnej chwili. Należy do nich, na przykład, tytuł
Piaskowa góra. Został wydany w 2009 roku przez wydawnictwo
W.A.B. Okładka jest w barwach błękitu, znajdują się na niej dwa różnej wielkości domy.
Joanny Bator ebooki to historia opisana na początku lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Jadzia Maślak przyjeżdża do wsi pod Skierniewicami, witając się ze Stefanem Chmurą, z którym planuje wziąć ślub. Wprowadzają się do wietrznego bloku na tytułowej Piaskowej Górze. Rodzą im się dzieci - bliźniaczki, z których jedna jest niestety martwa, a druga żywa. Nazywają ją Dominika, jednak okazuje się, że dziewczynka jest zupełnie niepodobna do nikogo z rodziny.