Opis produktu:
NOWY Tom 1 - edycja 2005-2025 ( 450 stron) zawiera:
Organiczne i nieorganiczne składniki komórki - budowa chemiczna organizmów.
Budowa i funkcjonowanie komórki.
Podziały komórkowe.
Wirusy.
Bakterie.
Glony i porosty.
Rośliny lądowe - TKANKI ROŚLINNE.
Mszaki.
Paprotniki.
Rośliny nasienne.
Grzyby i porosty.
BIOLOGIA wydanie Jubileuszowe 2005-2025 WCIĄŻ W (dość grubych) CZTERECH TOMACH!!!
ZAGADNIENIA UŁOŻONO WG NOWYCH PODRĘCZNIKÓW DO MATURY 2024 I KOLEJNYCH!!!
Fenomen Zbiorów Witowskiego polega na tym, że można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu. Albo rozpocząć pracę dopiero w klasie maturalnej, ale wówczas wystarczy wykonać zadania oznaczone czarną obwódką (matura od 2023 ), czarnym paskiem (tzw. nowa matura 2015-2021) lub szarym (tzw. stara matura 2002-2021)
Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione.
Od edycji 2020 wprowadziliśmy nowy, większy, wygodniejszy format. Dodaliśmy nowe działy w chemii i biologii oraz wyodrębniliśmy wiele nowych działów i tematów.
Jako jedyni w Polsce dodaliśmy w Zbiorach z Biologii: Wskazówki do rozwiązań, a także Schematy punktowania, dzięki którym wiadomo co musi być napisane, jakie `słowa - klucze` zastosować, aby móc ubiegać się o pełną pulę punktów. Zadania obliczeniowe posiadają Przykładowe rozwiązania.
Dla uczniów maturzystów, szczególnie tych od roku 2023, ważnym jest, aby w zbiorze znajdowały się typy zadań, jakie znajdą się w arkuszach egzaminacyjnych CKE. Dlatego w Zbiorach Witowskiego mamy zarówno zadania zamknięte (m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz, zadania na dobieranie) jak i otwarte (m.in. zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania bądź krótkiego tekstu jednym lub kilkoma wyrazami oraz zadania krótkiej odpowiedzi, wymagające zredagowania krótkiego tekstu). Zadnia w Zbiorach opatrzone są różnorodnymi materiałami źródłowymi, np.: fragmenty tekstów popularnonaukowych, zdjęcia, rysunki, wykresy, stabelaryzowane zbiory danych. A od obecnego wydania część materiałów źródłowych ma postać kolorowych ilustracji. W prawie każdym poleceniu do zadania występuje co najmniej jeden czasownik operacyjny, wskazujący czynność, jaką powinien wykonać zdający, aby poprawnie rozwiązać zadanie. W przypadku zadań zamkniętych będą to najczęściej czasowniki takie, jak: podkreśl, zaznacz, uporządkuj, przyporządkuj, ponumeruj. Natomiast w przypadku zadań otwartych mamy podaj, wymień, określ, przedstaw, opisz, wykaż, udowodnij, uzasadnij, wyjaśnij, narysuj, skonstruuj, sformułuj hipotezę, problem badawczy, wniosek, oblicz. Warto dodać, że od obecnego wydania wprowadzamy tzw. wiązki tematyczne składające się z 4-6 poleceń. Odnoszą się one do tego samego materiału źródłowego, a do ich rozwiązania niezbędna jest umiejętność integrowania i wykorzystywania wiedzy z różnych działów biologii, a w niektórych przypadkach - także z innych dyscyplin naukowych
EDYCJA JUBILEUSZOWA 2005-2025 TO nie tylko FORMAT ALE UKŁAD TREŚCI wszystkich czterech tomów oraz NOWE ZADANIA Z KOLOROWYMI ZDJĘCIAMI I RYSUNKAMI, aby spełnić oczekiwania obecnych maturzystów, być w zgodzie z wymaganiami CKE, a więc być gotowymi do pracy w 4-letnim liceum.