Opis produktu:
NOWY Tom 4 - edycja 2005-2025 (516 stron) zawiera:
ALKOHOLE,
ETERY,
FENOLE,
ALDEHYDY I KETONY,
KWASY KARBOKSYLOWE I MYDŁA,
ESTRY I TŁUSZCZE,
IZOMERIA OPTYCZNA,
AMINY I AMIDY,
MOCZNIK I BIURET,
AMINOKWASY I BIAŁKA,
CUKRY PROSTE, DWUCUKRY, WIELOCUKRY,
POLIMERY I POLIKONDENSATY,
Zadania przekrojowe dotyczące cukrów,
PODSTAWY METOD ANALIZY INSTRUMENTALNEJ.
W NOWEJ EDYCJI DODALIŚMY KOLEJNE ZADANIA ZAWIERAJĄCE KOLOROWE RYSUNKI I ZDJĘCIA I W NASZYCH ZBIORACH JEST ICH JUŻ PONAD 200
Fenomen Zbiorów Witowskiego polega na tym, że można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu. Albo rozpocząć pracę dopiero w klasie maturalnej, ale wówczas wystarczy wykonać zadania oznaczone obwódką (matura 2023 - nowość), czarnym paskiem (tzw. nowa matura 2015-2021) lub szarym (tzw. stara matura 2002-2021).
Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione.
Od edycji 2020 wprowadziliśmy nowy, większy, wygodniejszy format. Od edycji 2023 dodaliśmy kolejne trzy nowe działy w chemii, a od edycji 2024 kolejny: dotyczący widm, spektroskopii itp. itd...
Na bieżąco dostosowujemy wymagania i zadania do obecnej matury, jak też tej najnowszej w roku 2023. I co kluczowe - Dariusz Witowski - redaktor zbiorów jest egzaminatorem od początku istnienia CKE i uczestniczy w szkoleniach i sesjach poprawy prac maturalnych - tylko taka aktywność daje wiedzę i doświadczenie, pozwalającą na umiejętne tworzenie zadań testowych;
Czym nasze Zbiory różnią się od innych?
Po pierwsze - zadania w każdym dziale zawierają pełen przekrój trudności - uczą liczyć i rozumieć, rozwiązywać problemy od najłatwiejszych, aż po maturalne, czyli trudniejsze.
Po drugie - zawierają WSZYSTKIE zadania egzaminacyjne, jakie znalazły się na państwowych egzaminach na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Dlatego mówienie, że nasze zbiory są łatwe, kiedy większa część treści to zadania maturalne, świadczy albo o świetnym przygotowaniu z chemii do matury, albo o złośliwości i ignorancji.
Po trzecie - zdarza się, że na przestrzeni lat pojawiło się kilka zadań dotyczących tego samego zagadnienia, ot choćby próby jodoformowej. Wówczas te zadania znajdziemy obok siebie. Nie jest, jak czasami czytamy, nudne rozwiązywanie kilku takich samych zadań, ale stanowi proces powtarzania a tym samym utrwalania. To tak jak w języku angielskim - bez sensem jest wykucie 100 słówek, które o ile nie używamy, nie powtarzamy kilka razy, za tydzień czy miesiąc... zapomnimy. Nasze zbiory umożliwiają proces powtarzania a tym samym uczenia.