Opis produktu:
Historia 1 karty pracy część 2 zakres rozszerzony przeznaczone są dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole ponadpodstawowej, którzy zdecydowali się zdawać ten przedmiot na maturze. Pozwalają przećwiczyć wymagany na tym etapie edukacji materiał i dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości.
Karty pracy Historia 1 dla klasy 1 po podstawówce część 2 zostały wydane przez wydawnictwo Operon w 2019 roku. Ich autorem jest Marek Dawidziuk.
Zakres rozszerzonego materiału kart pracy do historii do klasy 1
Historia 1 - maturalne karty pracy dla klasy 1 po podstawówce cz. 2 swoim zakresem obejmują materiał na poziomie rozszerzonym, zgodny z nową podstawą programową. Znajdują się w nich trzy rozdziały tematyczne, które dotyczą:
1. Wczesne średniowiecze - do końca X w.
2. Europa i Polska w okresie pełnego średniowiecza - XI-XIII w.
3. Schyłek średniowiecza w Europie i Polsce - XIV - poł. XV w.
Maturalne karty pracy Historia 1 cz. 2 zakres rozszerzony wprowadzają uczniów w tematykę czasów średniowiecznych, umożliwiając im sprawdzenie dotychczas zdobytej wiedzy podczas lekcji i nauki z podręcznika.
Karty pracy Historia 1 cz. 2 - dlaczego warto z nich korzystać?
Karty pracy Historia 1 część 2 polecane są przez nauczycieli tego przedmiotu w całej Polsce. Znajdują się w nich zadania maturalne, co umożliwia oswojenie się z nimi i skuteczne przygotowanie do egzaminu. Znajdziesz w nich zarówno ćwiczenia otwarte, jak i zamknięte. Dotyczą najważniejszych wydarzeń historycznych, utrwalając w ten sposób wiedzę. Ponadto, kształtują umiejętność poprawnego odczytywania danych z map, a także uczą interpretacji tekstów naukowych i popularnonaukowych.
Co jeszcze znajdziesz w publikacji Historia 1. Część 2. Maturalne karty pracy?
Publikacja składa się z zestawów zadań typu maturalnego z zakresu rozszerzonego. Przygotowane zostały na wzór tych, które znajdują się w arkuszu maturalnym. Uczeń rozwiązuje zadania do licznych tekstach źródłowych, schematów i map. Zadania, które dzielą się na otwarte i zamknięte:
- wiążą się z kluczowymi wydarzeniami i zjawiskami historycznymi;
- doskonalą umiejętność czytania i interpretacji materiałów publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych;
- uczą wyciągania wniosków i argumentowania swojej oceny wydarzeń;
- utrwalają wiedzę historyczną;
- wpływają na umiejętność poprawnego odczytywania danych z mapy.