SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Język łaciński. Podręcznik dla lektoratów szkół wyższych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

podręcznik

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2005
ISBN 83-01-11929-2

     

  • Wysyłamy w 2 - 4 dni + czas dostawy
  • Inpost Pay Okazje

Opis produktu:

Dwuczęściowy podręcznik języka łacińskiego dla słuchaczy lektoratów w szkołach wyższych oraz młodzieży o zdolnościach i zamiłowaniach humanistycznych, pragnącej zdobyć praktyczną znajomość łaciny.Pierwsza część zawiera skondensowany wykład gramatyki, w którym przykłady, podawane dla zilustrowania niektórych zjawisk, czerpane są z twórczości autorów starożytnych.Część druga zawiera wypisy z autorów łacińskich; dobór tekstów podyktowany był zainteresowaniami tematycznymi studentów wydziałów filozoficznych oraz humanistycznych, takich jak historia czy prawo. Są to więc inskrypcje, fragmenty łaciny archaicznej i ludowej, teksty średniowieczne, teksty polskich autorów piszących po łacinie itp.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoły wyższe,  nauki humanistyczne,  lingwistyka
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2005
Wymiary: 170x240
Liczba stron: 652

RECENZJE - Podręcznik - Język łaciński. Podręcznik dla lektoratów szkół wyższych

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 14 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    2
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

SteFan

ilość recenzji:71

brak oceny 9-01-2009 19:03

Łacina - język starożytny i średniowieczny. Najważniejszy język, na którego kanwie wyrosła większość języków europejskich. W Polsce łacina była oficjalnym językiem urzędowym, jeszcze w XIX w. Zaś w Watykanie nadal jest językiem urzędowym. Jakże wiele słów i całych zwrotów używamy, nie wiedząc nawet, iż mają one korzenie łacińskie (a wcześniej pewnie greckie). Łacina była zawsze utożsamiana z inteligencją (idzie mi o grupę społeczną, nie o walory umysłu) i duchowieństwem, czyli szeroko pojętą elitą. Była i jest językiem naukowców (jak wiele mamy nazw łacińskich w biologii, chemii, astronomii, czy medycynie). Wreszcie religia. Do 1965 roku msza w kościele katolickim odprawiana była po łacinie. Kontakt z łaciną był żywy. Mimo, że łacina jest językiem martwym, warto ją znać. Ponieważ jest to jeden z filarów, na których ukształtowała się szeroko pojęta kultura europejska. Jeżeli zaś idzie o opisywany podręcznik, to jest on jednym z najlepszych. Informacji jest dużo, ale są one przedstawione w sposób przejrzysty. Poszczególne rozdziały zawierają zestaw najważniejszych słów, których uczymy się na dobrze dobranych przykładach. Mamy też oczywiście słownik na końcu książki i tabele ze schematami odmiany wyrazów. Oprócz tego "Podręcznik..." zawiera dłuższe teksty, na których możemy ćwiczyć naszą znajomość języka. Pozycja warta polecenia, dla chętnych nauki tego pięknego języka. Disce libens: quid dulcius est quam discere multa?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?