Opis produktu:
Wydawnictwo Nowa era jest autorem serii podręczników do języka polskiego z cyklu Ponad słowami. Książki są przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Materiały zostały opracowane w taki sposób, aby już od 1 klasy przygotowywać uczniów do egzaminu zwieńczającego etap edukacji w szkole średniej, jakim jest matura.
Jaki jest zakres tematyczny drugiej części podręcznika Ponad słowami 2?
Ponad słowami 2. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum to jedna z dwóch części, obowiązujących w klasie drugiej szkoły średniej. Ta część obejmuje okres literacki i historyczny, jakim był pozytywizm. Podręcznik
Ponad słowami dla klasy 2 część 2. w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Podręczniki do języka polskiego dla liceum i technikum z tej serii są cenione przez nauczycieli za wiarygodność i kompleksowe podejście do omawianych zagadnień, a przez uczniów za przyjazny język i atrakcyjną szatę graficzną.
Seria podręczników do języka polskiego w drugiej klasie szkoły średniej wydawnictwa Nowa Era - Ponad słowami 2. Część 2
Podręczniki spod szyldu Nowej Ery do nauki języka polskiego zawierają w sobie materiał z zakresu podstawowego i rozszerzonego. To spora wygoda, ponieważ nie wymaga posiadania dodatkowego, osobnego egzemplarza z treściami rozszerzonymi.
Ponad słowami 2. Część 2. podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum jest skierowany do uczniów, będących w 2 klasie szkoły średniej. Na tym poziomie edukacji kompletem są dwa podręczniki: część, która obejmuje epokę romantyzmu oraz właśnie część 2., przedstawiająca pozytywizm. Dodatkowym atutem są karty pracy, które są świetną formą powtórki przed maturą oraz stanowią kompendium wiedzy z przerobionego w danej klasie materiału.
Co wyróżnia podręcznik Ponad słowami 2 - część drugą?
- Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach.
- Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
- Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich sprawne i gruntowne omówienie.
- Ukazuje dialog z tradycją oraz korespondencję literatury z innymi tekstami kultury poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań, m.in. literackich i filmowych.
- Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, zintegrowane z kształceniem literackim.
- Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych i ich stosowanie w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych.
- Wspiera samokształcenie dzięki przemyślanemu systemowi powtórkowemu w podsumowaniach rozdziałów.
- Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.