Opis produktu:
Podręcznik
Język polski 3. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.
Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.
Podręcznik szkolny: Język polski 3. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum
Podręcznik do nauki języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych
Język polski 3. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum opublikowany został nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Książka adresowana jest dla uczniów klas 3 liceów oraz techników. Podręcznik skonstruowano, bazując na podstawie programowej obowiązującej od 2019 roku. Książka omawia zagadnienia z zakresu literatury, sztuki, języka oraz kultury. Przyjazna szata graficzna, propozycje zadań do wykonania z danego zakresu tematycznego oraz kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień to cechy podręcznika, za które zostały docenione przez nauczycieli i pedagogów.
Seria podręczników do języka polskiego: Sztuka wyrazu
Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego dla uczniów szkół średnich. Na całość składa się 7 tomów, które kompleksowo przedstawiają treści z języka polskiego od czasów średniowiecznych aż po czasy powojenne.
Język polski 3. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony to 5. tom z całego cyklu. Podręcznik skierowany jest do uczniów trzeciej klasy szkoły średniej. Tematycznie ulokowany jest w czasach Młodej Polski.
Podręczniki z serii
Język polski 3. Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.
Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:
- Wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń.
- Omówienia lektur obowiązkowych.
- Przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków.
- Informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań).
- Bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów.
- Lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych.
- Spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia.
- Podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.
Tom piąty serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki - Młodą Polskę.