Opis produktu:
Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.
Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. - podręcznik, który zmieni podejście do języka polskiego
Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik ten jest dostosowany dla uczniów, którzy zaczęli swoją naukę w szkołach ponadpodstawowych po reformie. Oznacza to, że jest on dla tych, którzy uczęszczają do 4-letniego liceum lub 5-letniego technikum. Podręcznik jest przeznaczony dla 2 klas. Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. cały przeznaczony jest dla romantyzmu. Jest to bardzo obszerna epoka, ale także bardzo twórcza, dlatego ciekawych dzieł i utworów literackich na pewno w tym podręczniku nie zabraknie. Korzystać mogą z niego i osoby przygotowujące się do matury na poziomie podstawowym, jaki i rozszerzonym. W środku znajdziemy najważniejsze informacje o epoce, które każdy musi znać, a także uzupełnione o wiadomości dodatkowe.
Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. - strach przedmaturalny ma tylko wielkie oczy
Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. jest w stanie zdziałać cuda i idealnie nadaje się jako podręcznik, z którego można przygotowywać się do matury z języka polskiego. Jeśli jest coś, co może przekonać każdego zestresowanego ucznia, że matura nie gryzie i nie jest wcale taka straszna, jak ja malują, to zdecydowanie
podręcznik Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.
Inne ważne elementy podręcznika Język polski 2. Sztuka wyrazu. Część 1. to:
- wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
- omówienia lektur obowiązkowych,
- przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
- informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
- bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
- lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
- spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
- podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.
Tom trzeci serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki - romantyzm. Romantyzm to epoka wciąż nam bliska. Niektóre powstałe wówczas wzorce myślenia i stereotypy towarzyszą nam do dziś - staramy się to pokazywać. Ogromną wagę przykładamy do wprowadzanych nawiązań. Autorzy zadbali o to, żeby były one nieszablonowe i działały na wyobraźnię uczniów. Chcemy też, by były bliskie młodzieży, dlatego zamieszczamy na przykład sporo tekstów piosenek.