Pusta lodówka widoczna na opakowaniu produktu kojarzy nam się z politycznymi spotami pokazywanymi w telewizji podczas kampanii wyborczych, podobnie zresztą tytuł gry ?Jak żyć Panie Premierze??. To znakomity chwyt marketingowy, gdyż dobrze znany slogan przyciąga uwagę i na długo pozostaje w pamięci. Tutaj naszym celem nie będzie manipulowanie słupkami poparcia w sondażach, a jak najlepsze gospodarowanie, niekoniecznie schłodzonym jedzeniem, aby przetrwać od pierwszego do ostatniego danego miesiąca.
W opakowaniu znajdziemy: 8 kart postaci, 124 kart zdarzeń, 20 kart pracy, 26 kart dóbr, 12 kart Lotka, 12 kart pożyczki, 18 kart CV, kostkę, 8 pionków, maszynę losującą, plansze, instrukcję i banknoty. W grze może uczestniczyć 2-7 osób.
Jest to symulacja opisująca, jak w praktyce funkcjonuje osoba zarabiająca, ewentualnie korzystająca z zasiłków i musząca racjonalnie zarządzać swoją pensją lub zapomogą, aby dotrwać do kolejnej wypłaty, a przy okazji pomnożyć swoje dobra.
Plansza przedstawia kalendarz, a ściśle rzecz ujmując pojedynczy miesiąc z życia osoby pracującej lub korzystającej z opieki państwa. Gracze rzucają kostką i realizują określone akcje z pola na którym się zatrzymują oraz z rozmaitych kart.
Gra przypomina wcześniej opisywany przez nas produkt tego samego wydawnictwa ?Jak żyć panie prezesie?? z tą różnicą, że tam zakładamy firmę i musimy na koniec być w posiadaniu siedziby wartej określony majątek, a tu celem jest zakup domu ? bez najemcy ? oraz bez kredytu i utrzymanie się przez miesiąc czasu.
Naszą karierę rozpoczynamy skromne, bo jako bezrobotni z zasiłkiem oraz trzema CV, przy czym nasze karty postaci posiadają rozmaite zdolności. Przed każdym ruchem możemy zaciągnąć długi, wysłać życiorys ? wtedy już bez zmiany miejsca, nadać kupon lotka, zakupić jedno dobro lub tylko przesunąć pionek. Przy każdej swojej kolejce opłacamy koszty życia, po pierwszym dniu każdego miesiąca mamy prawo sprzedaży naszego dobra, wtedy również otrzymujemy pieniądze rozdzielane przez państwo. Każda profesja przewiduje dwa stopnie awansu, który otrzymujemy po uzbieraniu trzech kart przeznaczonych na promocję naszej osoby. Grając w lotka możemy wysłać maksymalnie trzy różne zakłady. Karty długów, które spłacamy w trakcie zabawy dzielą się na pożyczki, chwilówki oraz kredyty ? te ostatnie otrzymujemy tylko, gdy jesteśmy zatrudnieni, każdy z graczy może posiadać dwie takie płatności na swoim koncie.
http://mlodygiercownik.pl/2017/01/05/recenzja-gry-planszowej-jak-zyc-panie-premierze/