SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares Rebel

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Niezależna gra karciana w uniwersum Terraformacji Marsa!
W czasach niesłychanego dobrobytu i postępu ludzkości wreszcie jesteśmy gotowi, by przekroczyć dotychczasowe granice i zbudować nowy dom pośród gwiazd. Mars to nie tylko nowy świat, który zapewni dom rosnącej populacji. To także pierwszy krok z wielu, które poprowadzą ludzkość w kierunku wykorzystania potencjału całego wszechświata.

Ekspedycja Ares to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zmienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares - na czym polega?


Rozgrywka przebiega w rundach. W każdej z nich gracze wybierają po 1 z 5 faz, co wpływa na to, jakie działania będą dostępne w danej rundzie. Oznacza to, że każda runda jest inna. Może obejmować zagrywanie nowych kart projektów, wykonywanie akcji standardowych i akcji związanych z projektami, generowanie dochodu i zasobów czy badania, które pozwalają dobrać więcej kart projektów. Aby przyśpieszyć rozgrywkę, gracze powinni rozpatrywać poszczególne fazy jednocześnie!

Na planszy znajdują się 3 tory: Poziomu tlenu, temperatury i współczynników terraformacji graczy, a także pola, na których umieszcza się wszystkie obszary oceanów - w trakcie rozgrywki są one odwracane na drugą stronę. Gra dobiega końca, gdy wszystkie wskaźniki osiągną maksymalny poziom. Wtedy życie na Marsie, choć może jeszcze nie będzie komfortowe, stanie się możliwe!

Czym Ekspedycja Ares różni się od zwykłej Terraformacji Marsa?


Plansza gry jest znacznie mniejsza i służy jedynie do śledzenia postępu wskaźników globalnych i aktualnego poziomu współczynnika terraformacji graczy. Nie umieszczamy na niej żadnych obszarów.
Poszczególne kroki i fazy gracze rozpatrują jednocześnie.
Gdy któryś z wskaźników (temperatura, poziom tlenu, oceany) osiągnie maksymalną wartość, wszyscy gracze mogą jeszcze zdobywać WT, podnosząc ten wskaźnik, ale tylko w fazie, w której osiągnął maksymalną wartość.
Gracze nie płacą za wzięcie kart projektów na rękę, mogą natomiast w dowolnym momencie odrzucać karty projektów z ręki, aby otrzymać za każdą z nich .
Stal i tytan nie są fizycznymi zasobami. Zamiast tego obniżają koszt zagrywania kart z określonymi symbolami kategorii. W grze nie ma zasobów energii ani obszarów miast.
Niektóre karty produkcji są powiązane z liczbą symboli określonej kategorii - gracz aktualizuje odpowiedni poziom produkcji na swojej planszy za każdym razem, gdy zagra kartę z danym symbolem (zamiast liczyć tylko symbole, które posiadał w chwili zagrywania karty produkcji).

Dlaczego pokochasz Ekspedycję Ares?


To zmodyfikowana wersja znanej, rozbudowanej planszówki. Świetnie się sprawdzi jeśli nie macie czasu na długie rozgrywki, a jednak lubicie satysfakcję z budowania silnika produkcji i klimat kosmicznej ekspansji.
To również doskonała propozycja wprowadzająca do uniwersum Terraformacji Marsa: ma mniej zasad do przyswojenia i pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanizmami gry, symbolami, efektami kart.
Dzięki temu, że uczestnicy równocześnie rozpatrują poszczególne kroki i fazy, Ekspedycja Ares jest grą dynamiczną i pozbawioną przestojów i pozwala każdemu skupić się na budowaniu własnej strategii.



S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Rodzaj zabawki: Gry
Promocje: Wysyłka 24h
Promocje: Rebel - gry planszowe
Wiek: Gry dla 13, 14, 15 latków,  Gry od 16 lat
Ilość graczy: 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby
Gry: strategiczne
Serie: Terraformacja Marsa
Producent: Rebel

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.6/5 ( 18 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    8
  • 3
    5
  • 2
    1
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Artur Mucha.

ilość recenzji:2

30-04-2024 10:10

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Bardzo dobra gra w przypadku 2 osób zawierająca całkiem relaksujący tryb solo. Mechanika budowania silniczka przynosi dużo satysfakcji, a rozgrywka nie jest spowalniania dzięki mechanice faz pozwalającej na jednoczesne rozgrywanie swojej tury.

Czy recenzja była pomocna?

paw***************

ilość recenzji:2

25-01-2022 21:23

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Ciężko nie porównywać tej gry z jej starszą siostrą (Terraformacja Marsa), ale według mnie obie gry są od siebie bardzo różne i można mieć je obie w kolekcji. W pierwowzorze występuje negatywna interakcja poprzez zagrywanie kart niszczących zasoby przeciwnika, zajmowanie terenów na planszy bądź sprytne wykupowanie tytułów. W tej grze skupiamy się głównie na naszym małym silniczku, który ma nam wygenerować jak najwięcej punktów na koniec rozgrywki. Gra zachowuje interakcje między graczami poprzez karty faz, gdzie aktywowane są wyłącznie te fazy, które zostały wybrane przez przynajmniej jednego gracza. Ten tytuł jest zdecydowanie bardziej kompaktowy i szybszy. Szczerze polecam do rozgrywek solo, o ile nie przeszkadza Wam losowość kart faz zagrywanych przez automę.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?