Opis produktu:
Dwustronna plansza do gry w Go - z jednej strony plansza 19x19, na odwrocie plansza 13x13.
Ta plansza do gry w Go została wykonana z płyty pilśniowej (tzw. MDF) i została pokryta wysokiej jakości lakierem.
Jak powstaje plansza do gry w Go z płyty pilśniowej?
1. Na początku różne kawałki drewna rozdrabniane są na małe wióry.
2. W wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem wióry są prasowane.
3. Z większego kawałka zostaje wycięty kształt planszy.
4. Sprasowane wióry są później elegancko szlifowane i lakierowane.
5. Domalowuje się linie.
I plansza do gry w Go gotowa :-)
Takim sposobem możemy grać w Go na planszy zrobionej w zasadzie z drewna. Komfort grania w Go jest o wiele większy od grania np. na planszy wykonanej z papieru lub ceraty.
Dźwięk, który słyszymy po postawieniu kamienia na planszy do gry w Go wykonanej z płyty pilśniowej, jest podobny do dźwięku stawiania kamienia na planszy wykonanej z jednego kawałka drewna (lub kilku łączonych kawałków drewna).
Jednocześnie koszt produkcji planszy do gry w Go wykonanej z płyty pilśniowej jest kilkukrotnie niższy od planszy wyprodukowanej z kilku kawałków drewna i o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy niższy od planszy wykonanej z jednego kawałka drewna.
Jeśli chodzi o różnice w cenie pomiędzy planszami do gry w Go wykonanymi z dużych kawałków drewna - znaczenie ma gatunek drewna oraz jego dostępność. Dodatkowo, część gatunków drewna w ogóle nie nadaje się do produkcji plansz do gry w Go z powodu małej wytrzymałości materiału. Pamiętajmy, że każdy kawałek drewna, z którego składa się plansza, trzeba wyciąć i wyszlifować, co generuje większe koszty.
Jeśli chodzi o ceny plansz do gry w Go wykonanych z jednego kawałka drewna - tutaj znaczenie ma również gatunek drewna i jego dostępność, ale przede wszystkim bardzo mała dostępność tak dużych drzew - pień drzewa, z którego wykonywane są takie plansze, musi być bardzo gruby. Tym bardziej, że chcemy, żeby taka plansza była wytrzymała, a co za tym idzie - ten kawałek drewna, z którego wykonuje się planszę, nie powinien w ogóle przechodzić przez środek pnia drzewa.