Wiele gier logicznych bazuje na blokach z dawnego Tetris ? do klocków o różnych kształtach przyczepia się czy to wozy patrolowe policji, czy domki świnek, a płaszczyzna staje się wtedy trawnikiem, fragmentem jezdni, a nawet dietetycznym żelkiem! Tym razem jest to ciało wirusa, ale zmianie uległa nie tylko wizualna strona gry?
W grze ?AntyWirus? główkujemy nie tyle nad tym, jak ułożyć dodatkowe puzzle i nie nad tym, jak pomieścić je wszystkie na podkładce ? jak ją zapełnić. Naszym rozwiązaniem zadania natomiast jest odkrycie sekwencji ruchów zmierzających do usunięcia z planszy czerwonego klocuszka ? wirusa. Oglądając odpowiedzi ? czego oczywiście nie polecamy ? okaże się, że są one jak ze świata kodów lub matematyczno-fizycznych wektorów ? numery bloków i całe mnóstwo strzałek wskazujących ich przesunięcia w odpowiednim kierunku. Wygląda do kosmicznie!
Produkt przeznaczony jest dla użytkowników od 7 roku życia, zasadniczo dla jednej osoby, ale można grać na czas lub kooperować ze sobą ? czytaj wzajemnie sobie pomagać! Mamy tu 60 zadań o wzrastających poziomach trudności ? od startera do wizardu.
Z ?fabuły? wzięte: wirus zaatakował twój system! Czy potrafisz się go pozbyć zanim infekcja się rozszerzy?
Czujecie klimat? My, tak ? trochę jak pandemia!
Pozycja reklamowana jest jako ?gra bio-logiczna?, w sumie klocuszki przypominają jądra komórek poruszających się po organizmie, kojarzą się z biologią widzianą przez okular mikroskopu. Wszystkie okrągłe ciałka komórek są połączone białymi wiązaniami, jedynie czerwone centra zlewają się ze sobą ? powstał układ chorobowy, który należy zlikwidować. Krwawy jest dobrze widoczny na tle pozostałej palety barw i jest typowym kolorem alarmowym ? informującym, że coś w systemie nie gra i należy być ostrożnym! Biel naszej podstawki jest niczym lekarski fartuch ? czyli odwzorowaniem czystości i zdrowej harmonii, ładu i porządku. Bardzo przyjemna w grze jest metoda przesuwania i chwytania bloków. Okrągłe zagłębienia idealnie mieszczą opuszki palców dorosłej osoby, a ruch po falowanej płaszczyźnie jest stosunkowo płynny. Warto jeszcze napisać o tym, że fragmenty są masywne, fajnie odlane z białego plastiku, który przypomina nam w dotyku i z wyglądu porcelanę.
http://mlodygiercownik.pl/2016/10/15/recenzja-gry-planszowej-antywirus/