Mroczna noc, zatem i szare budynki rzucające długie cienie. Najlepsza pora, żeby popełnić przestępstwo, zatem na drogę wyjechali już bandyci w czerwonej gablocie. W niektórych oknach jeszcze pali się światło, ktoś z głową na karku wezwał policję! Teraz ty wkraczasz do akcji ? przygotuj najlepszą policyjną blokadę i dorwij gangsterów na gorącym uczynku!
Klimat wielkiego miasta ? wysokie bloki, fabryki z kominami, kamienica ze szpiczastym dachem przypominająca jedyny kościół w mieście bezprawia ? nam gra przypomina z wyglądu filmowe Gotham City, gdzie ulic strzegł komiksowy Batman.
?Blokadę? zapakowano w przezroczyste pudełko, co jest najlepszą formą promocji, kiedy produkt sam broni się jakością wykonania i pomysłem na rozgrywkę, a tak jest w tym właśnie przypadku. Ciemne kolory najmłodszych graczy raczej nie oczarują, ale dorosłym oraz dzieciom w wieku lat 7 i więcej, dla nich produkt jest dedykowany już tak ? kojarzą się z niebezpieczeństwem, brudem oraz oczywiście czarną nocą.
W opakowaniu znajdziemy cztery zespoły budynków ? w środku puste, zatem lekkie. Każdy z nich wygląda inaczej, jednak połączone razem przypominają kompletną dzielnicę miasta. Ustawiamy je na niebieskiej podkładce z siecią wyżłobień w kształcie szachownicy ? cała musi zostać przykryta elementami, do których dochodzą jeszcze ? czerwony pojazd bandyty ? oraz układane przez nas policyjne radiowozy stojące na podkładkach w kolorze asfaltu i w kształcie bloków rodem z dawnego Tetrisa ? w sumie 6 wozów patrolowych.
Wydawca dodaje do zestawu opaskę w kolorach blokady ? przydaje się kiedy wyrzucimy pudełko i chcemy doczepić do plastikowej podkładki instrukcję, żeby całość była w jednym miejscu.
Pierwsze, co rzuca na kolana to świetne miniaturowe autka ? naprawdę genialny pomysł, żeby łamigłówka była trójwymiarową sceną policyjnej blokady ? teatr działań urzeka, czuje się dynamikę zdarzeń i powagę sytuacji ? jakbyśmy naprawdę uczestniczyli w akcji stróżów prawa! A te detale ? cudo!
Książeczka z 60 zadaniami podzielona została na cztery poziomy trudności oznaczonymi nazwami i kolorami. Każdy układ startowy został zilustrowany. Na końcu z dala od pierwszych schematów mamy odpowiedzi, zatem nie kuszą, żeby je podglądać, a kiedy już się wciągniemy, to nam nie w głowie. Jedna z ostatnich stron to ?Time Tracker? ? tabela, w której notować możemy nasze czasy złapania przestępcy.
http://mlodygiercownik.pl/2016/08/22/recenzja-gry-planszowej-blokada/