SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Piórniki

Piórniki, zaraz po plecakach, są drugą rzeczą, której należy poświęcić najwięcej uwagi podczas kompletowania wyprawki szkolnej. Towarzyszą one bowiem dziecku nie przez jeden rok szkolny, lecz nierzadko przez całe lata. Ważna jest więc ich możliwie uniwersalna estetyka, ale też wytrzymałość (wielokrotne otwieranie i zamykanie czy przecieranie) i odporność na zabrudzenia oraz możliwość bezproblemowego czyszczenia (najlepiej wrzucenia do pralki). Najlepsze piórniki, mimo sporej pojemności, nie zajmują też wiele miejsca – są zaprojektowane tak, by nie zawierać w sobie zbyt wiele pustej przestrzeni.

Czym charakteryzują się piórniki szkolne?

Piórniki do szkoły należy wybierać, biorąc pod uwagę etap edukacji dziecka oraz jego zmysł estetyczny i zainteresowania. Wstydząc się lub zwyczajnie nie lubiąc posiadanych przedmiotów, dzieci nie będą z nich korzystały, a rozsypane w tornistrze kredki czy rzucone luzem ołówki, nie tylko lubią się zagubić, ale też zwyczajnie połamać. Na etapie szkoły podstawowej uczniowie powinni być jeszcze wyposażeni w kredki, pisaki, ołówki, linijki i wiele innych przyborów, co powoduje, że ich piórniki szkolne projektuje się w większym formacie i z licznymi przegródkami. Z czasem liczba przedmiotów potrzebnych w szkole spada. W liceum piórniki dwu- czy trzykomorowej można swobodnie zastąpić piórnikami jednokomorowymi, tubami czy saszetkami.

Jak wybrać piórnik dla dziewczynki i chłopca?

Jeżeli kompletujemy szkolną wyprawkę samodzielnie, nie angażując w proces dziecka, musimy porządnie zastanowić się, jaki piórnik dla dziewczynki lub chłopca wybrać. Niesfornym duszom i bałaganiarzom polecamy raczej większe piórniki owalne, do których można swobodnie wrzucić wszystkie elementy wyposażenia, bez odnajdywania odpowiednich przegródek. Bardziej poukładanym dzieciakom, z tendencją do segregowania i porządkowania, spodobają się piórniki dwu- lub nawet trzykomorowe, w których każdy przedmiot ma swoje stałe miejsce. Oczywiście nie można zapominać o tym, że inaczej wyglądają piórniki dla dziewczynki, a inaczej dla chłopców. Uniwersalnym rozwiązaniem dla uczennic będą piórniki z elementami zwierzęcymi – kotkami, pieskami, lamami czy końmi. Chłopcom z kolei z pewnością przypadną do gustu motywy kosmiczne, z superbohaterami lub emotikonami. Nie upierajmy się przy stereotypowych jasnych kolorach, jeżeli wiemy, że dziecko tego nie lubi. Zresztą dużo bardziej praktyczne będzie wybieranie spośród odcieni szarości czy granatów z np. żywszymi akcentami – dzięki temu piórnik nie będzie brudził się tak szybko i dłużej dziecku posłuży.

Piórniki z wyposażeniem – rozwiązanie idealne

Wybór piórnika to jedno, skompletowanie jego wyposażenia to drugie. W natłoku spraw związanych z kupowaniem podręczników, zeszytów i innych nie każdemu chce się jeszcze poświęcać długie minuty na analizowanie liczby kredek czy mazaków, które zmieszczą się w piórniku. Właśnie dlatego warto wybierać piórniki z wyposażeniem. Producent zawczasu umieszcza w nich wszystkie potrzebne przedmioty, nierzadko również z przyborami geometrycznymi.

Dlaczego piórniki młodzieżowe to inna bajka?

Marne są szanse na to, że nastolatek dobrowolnie postanowi wykorzystać w liceum czy technikum swój piórnik z podstawówki. Z jednej strony chodzi oczywiście o dziecięce wzornictwo, z drugiej jednak o inne potrzeby starszego ucznia. Piórniki młodzieżowe mogą być już naprawdę małe. Na niewiele zdadzą się nastolatkowi wielobarwne kredki i pisaki – zamiast nich wystarczy prosty zakreślacz. A przybory geometryczne? Te potrzebne są tylko przez część roku szkolnego. Na tym etapie najlepiej oddać sprawę w ręce dziecka – wszak młodzież najlepiej wie, jak powinny prezentować się piórniki młodzieżowe.


 

 
... ...
Zobacz więcej produktów